🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Alexa Karşılaştırma Aracı

Site sahipleri belli zaman aralıklarında sitelerinin sahip olduğu kullanıcı sayısını ve çektiği trafiği görmek isterler. Bunun için kullanılan alexa karşılaştırma aracı istendiği takdirde aynı anda 5 adet sitenin tüm performans bilgilerini kullanıcılara sunabilmektedir. Özellikle site sahiplerinin sahip oldukları sitelerin trakipleri ile ne durumda olduğunu görmeleri için son derece kullanışlı bir uygulamama olan alexa karşılaştırma aracı, her site sahibinin düzenli olarak kullandığı bir araçtır. Kullanımı ve sonuçlarının anaiz edilmesi son derece kolay olduğu için isteyen herkes bu aracı kimseden yardım almadan hızlı bir şekilde kullanabilmektedir. Sitelerin günlük, 3 aylık, 6 aylık veya 1 yıllık ziyaretçi trafiklerini grafikler halinde döken bu uygulama hem insanların hangi sitelerden backlink çekebileceklerine karar vermelerine hem de sitelerini rakipleri ile daha güçlü bir şekilde rekabet edecek hale getirmelerine olanak tanır.

Burada elde ettikleri tüm sonuçları doğru bir şekilde analiz eden site sahipleri daha sonraki zamanlarda sitelerinin performanslarından memnun kalmadıkları takdirde her türlü geliştirmeyi yapabilmektedirler. Uzmanların düzenli olarak kullanılmasını ve sitelere ne zaman müdahale edilmesi gerektiği konusunda son derece faydalı bir uygulama olduğunu belirttikleri alexa karşılaştırma aracı, son derece hızlı bir şekilde istenilen tüm sonuçları insanlara vermektedir. İsteğe bağlı olarak aynı anda 5 adet sitenin karşılaştırmasını yapabilen bu özel uygulama her tasarımcının veya site yöneticisinin en büyük yardımcılarından biridir.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.