🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Backlink

Geniş kitlelere ulaşmak veya hazırladıkları sitelerden kazanç elde etmek isteyen site sahiplerinin özellikle tasarım aşamasında bazı kurallara dikkat etmeleri önerilmektedir. Sitelerine kısa zamanda yüksek sayıda ziyaretçi çekmekten başka bir yolları olmadığı için insanların çeşitli teknikler ile düzenli ve yüksek trafik oluşturmaları gerekmektedir. Bunun en kolay ve en hızlı yollarından biri de yüksek ziyaretçi kitlesine sahip değerli sitelerden trafik çekmektir. Backlink olarak adlandırılan bu teknikte amaç geniş ziyaretçi kitlesine sahip sitelere link verip insanların bu linke tıklayarak siteye çekilmesidir. Bu sayede site arama motorlarının da dikkatini çekecek ve daha kısa zaman içinde arama sonuçlarında yükselecektir.

Normal bir kullanıcı arama motorlarından arama yaptığı zaman genellikle karşısına çıkan ilk üç siteye göz atar. Bu durum arama sonuçlarında üst sıralarda çıkanın ne kadar önemli olduğunu gözler önüne sermektedir. Bir sitenin maddi kazanç sağlaması veya çok sayıda kişi tarafından kullanılmasınn tek yolu arama motorlarında yapılan aramalarda en üst sıralarda çıkması ve tüm özellikleri ile arama motoru algoritmasına ayak uydurmasıdır. Backlink tekniğini doğru bir şekilde kullanan siteler bunu kısa zaman içinde başardığı gibi abartılı bir şekilde kullanan siteler de beklenilenin aksine arama motorlarının güvenlerini kaybedip her zaman alt sıralarda kalırlar. Bu sebeple backlink yapacak olan kişiler veya kurumlar her zaman doğru seçilmeli ve doğru teknikler kullanılmalıdır.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.