🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Dizin Listeleme Denetleyicisi

Dizin listeleme, İngilizce olarak directory listing, tarayıcıda web tarayıcısında bulunan dizinlerin listelenmesi yani dökümlenmesi olarak tanımlanabilir. Dizin listeleme uygulamalarının sorun yaratmaması için dizin listeleme denetleyicisi sistemlerinden yararlanmak yerinde olacaktır. Dizin listeleme özelliğinin aktif bırakılmaması uygun olacaktır. Dİzin listeleme ile sayfa arayüz kodları öğrenilebilir. Bunun yanında, bazı web site uygulamalarında dizinlerin yapılandırma konusundaki ayarları, bunların kaynaklarını, sitede bağlantı bilgilerini, kaynak kodlarına da ulaşmak mümkündür. İşte bu nedenle denetleyici uygulamalarından yararlanmak gerekir.

Dizin listeleme denetleyicisi uygulamalarından yararlanmak önemlidir. Bu konuda gereki bilgileri ve uygulama detaylarını sitemizde bulabilirsiniz. Web sitelerinin oluşturulması noktasında öncelikle dikkat çeken ve önem verilen detay domain yani alan adı tescil işlemleridir. Bu şekilde sitenin kimliliği alınmış, edinilmiş olur. Bundan sonra ise sitenin korunması ve internet dünyasında etkin olması için hem sosyal medya analizlerinin sağlıklı yapılması, hem de alexa istastistikleri gibi programları edinmek ve kullanmak gerekmektedir. Bu şekilde sitenin daha çok ziyaretçiye ulaşması noktasında gerekli işlemleri yapmış olursunuz.

Bundan sonra ise dizin listeleme denetleyicisi uygulamalarından yararlanmak önemlidir. Bu şekilde sitenin önemli bilgilerinin üçünkü kişi ve kurumlar tarafından tespiti mümkün olmayacaktır. Hemen sitemize tıklayarak bu programlar, uygulamalar konusunda en detaylı bilgileri edimek yerinde olacaktır. Hem dizin listeleme, hem de diğer sistemler konusunda en doğru bilgileri sizler için sitemizden yayınlamaktayız. Mutlaka içeriklerimizi kontrol edin ve sitenizi en üst düzeye çıkarmak için çalışmalarımızdan yararlanın.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.