🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

DNS Kaydı Sorgulama

Birçok kullanıcı çeşitli amaçlardan dolayı bazı sitelerin dns kayıtlarını kontrol etmek ve hakkında her türlü bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmak isterler. Bunu yapmak normal yollardan çok zor olduğu için özel olarak geliştirilen dns kaydı sorgulama aracı, insanların bu amaçlarına çok daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilmelerine olanak tanımaktadır. Birçok site sahibinin sitelerine ekledikleri ve isteyen herkesin sadece site adresini girip anında dns bilgilerine ulaşabildikleri bu uygulamaları kullanabilmek için öncelikle ilgili uygulamaya ait olan kodlama bilgileri alınıp ilgili sitenin kodlama ekranına eklenmesi geremektedir. Her türlü sitenin dns bilgilerini son derece hızlı ve doğru bir şekilde insanlara sunabilen bu yazılımı birçok sitede bulmak mümkündür.

İnsanların kullanması ve faydalanması için çeşitli özel yazılımların yer aldığı özel sitelerde mutlaka yer alan dns kaydı sorgulama aracı, tüm internet veri tabanını kısa zaman içinde tarayıp istenen bilgileri hızlı bir şekilde insanlara rapor etmek için kullanılır. Örneğin kendi sitelerini de uzaktan kontrol etmek ve yönetmek isteyen kişilerinde sık sık kullandıkları bıu işlem bazen de kötü amaçlı kişilerin kullandıkları özel bir tekniktir. Kullanımının çok basit olması ve hiçbir üstün bilgi gerektirmemesi isteyen herkesin istediği tüm adreslerin dns kayıtlarını inceleyebilmelerini sağlamaktadır. Sadece istedikleri sitenin ismini kutucuğa giren herkes dns kaydı sorgulama butonuna tıklayarak istedikleri her türlü sonucu alabilmektedirler.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.