🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Domain Konumu Bulma

Domain konumu bulma, yani domain sorgulama işlemleri ile sitenizin ip adresini net şekilde tespit edebilirsiniz. Domain alan adı olarak dilimizde kullanılmaktadır. Alan adları sitelerin kimlik bilgileri, isimleridir. Uzantıları ile birlikte değerlendirildiğinde bir web sitesinin kapsamı, çalışma alanı, bulunduğu yer gibi tüm bilgi detaylarının saptanması mümkündür. Hem kendi web sitenizin, hem de çeşitli web sitelerinin domain konumu bulma işlemleri ile analizi mümkündür. Network yer belirleme veya ip adresi sorgulama için de bu sistemi kullanabilirsiniz.

İp adresinizin ülkeniz ve dünya üzerindeki net konumunu öğrenmek istiyorsanız bu sistem tam size göre. Sadece birkaç dakika içinde domain konumu bulma hizmetinden yararlanarak bu detaylara, bilgilere ulaşabailirsiniz. Araştırma yaparken çeşitli bilgileri girerek sonuca ulaşmanız mümkündür. Buna göre, alan adını, web sitesini, ip adresini, web sitesi adresini girerek almak istediğiniz bu bilgilere net şekilde ulaşabilirsiniz. Bu konum bulma sistemleri, %70 ile 80 oranında net yer tespiti sağlamaktadır. Yani coğrafi konum bakımından elbette %100 adres tespiti olmaz, ancak ülke ile şehir bilgileri % 100 olarak öğrenilmektedir.

Giderek ıp sorgulama ile adres bulmak da mümkün olmaktadır. Bu konuda çok önemli gelişmelerin olduğunu belirtelim. Gelişmiş uygulamalar sayesinde drop domainleri, yani düşecek domainleri de bulabilirsiniz. Buna göre tescili ve etkisi yüksek ancak düşmesi yakın domainleri özel programlar sayesinde bulabilirsiniz. Tanınmış, işlerliği yüksek olan domainleri tescil almanız web sitenizin işlev kazamnası açısından etkili olacaktır. Bu konuları sitemizde detaylı şekilde anlatmaktayız.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.