🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Google Anahtar Kelime Aracı

Google anahter kelime aracı, site tasarımcılarının sitelerine daha çok ziyaretçi çekebilmek ve daha da önemlisi SEO kuralları çerçevesinde arama motorlarına güven vermek amacı ile kullanmak zorunda oldukları anahtar kelimeleri doğru bir şekilde seçebilmelerine yarayan son derece kullanışlı bir google aracıdır. Sitelerin başlıkları, açıklamaları veya içeriklerinde kullanılacak olan bileşenlerin isimlerini belirlemek için birçok kişinin düzenli olarak kullandıkları bu araç özellikle doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde en acemi kullanıcıların dahi sitelerini kısa zamanda arama sonuçlarında üst sıralara çıkarmalarına yardımcı olacaktır. Google anahtar kelime aracını kullanan kişiler örneğin kilo verme konulu bir site hazırlarken bu konuda arama yapan kişilerin en çok hangi kelimeleri kullandıklarını ve bu kelimelerin alternatiflerini bularak kendi sitelerine ekleyebilmektedirler.

Bu şekilde hazırlanan siteler hem SEO kurallarına uyumlu hem de arama motorlarının arama işlemlerinde dikkatlerini çekebilen siteler haline gelmektedir. Günümüzde dünyaca ünlü sitelerin hazırlanmasında da son derece profosyonel bir şekilde kullanılan bu teknik tüm tasarımcıların doğru şekilde kullanması gereken ve asla atlamamaları gerken bir tekniktir. Örneğin kilo verme sitesi arayan kişilerin kimileri “kolay kilo vermek” şeklinde arama yaparken kimileri de “kilo verme teknikleri” şeklinde aramalar yaparlar. Google anahtar kelime aracı da bu konuda en doğru kelimenin seçilmesini ve hangi kelimenin arama işlemlerinde daha çok kullanıldığını görmek için son derece kullanışlı ve basit bir araçtır.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.