🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

HTML Kod Şifreleyici

Bazen insanlar hazırladıkları sitelerde başka sitelerde hoşlarına giden bazı bölümleri kullanmak isteyebilirler. Bunun için en kolay yol sitede beğenilen bölüme ait html kodlarının kopyalanması ve daha sonra kullanılmak istenilen sitenin html kodlarının arasına eklenmesidir. Ancak birçok site sahibi büyük bir özenle hazırladıkları sitelerinin ya da sitenin bir kısmının başka siteler yer almasını istemezler ve bunu önlemek için html kod şifreleyici aracını kullanırlar. Bu araç, insanların hazırladıkları internet sitelerindeki tüm html kodlarını şifreleyerek bir sitede kullanılamayacak hale getirmelerine yardımcı olmaktadır. Bu sayede diğer kullanıcılar ne yaparlarsa yapsınlar ilgili sitenin hiçbir içeriğini kullanamayacaklar ve kopya içeriğin önüne geçilmiş olunacaktır.

Çok uzun zamandan bu yana birçok kullanıcının düzenli olarak kullandıkları ve sitelerindeki tüm sayfalarda kullandıkları html kod şifreleyici, hiçbir şekilde çözülemeyen kodlar ürettiği içinde çok büyük ilgi görmektedir. Herkesin bildiği standart html kodlarını bir anda tamamen farklı bir kodlama mantığına döndüren ve yine de sitenin içeriğinde en küçük bir değişikliğe sebep olmayan bu özel araç sadece ilgili kodların başka bir yerde kullanılmasının veya başka bir kullanıcı tarafından müdahale edilmesinin önüne geçilmek için kullanılmaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan bu aracı birçok site kullanıcılara sunmaktadır. İstedikleri html kodlarını küçük bir kutunun içine yapıştıran kullanıcılar daha sonra html kodlarını dönüştür butonuna bastıklarında istedikleri dönüştürme işlemini yaparak yine aynı kodları sitelerinde kullanmaya devam edebilmektedirler.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.