🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Meta Tag (Etiket) Oluşturma

Hazırlanan internet sitelerinin arama motorlarında ön plana çıkması ve arka plana çalışan robotların dikkatlerini çekip yapılan arama işlemlerinde üst sıralarda çıkması için bazı özel teknikler kullanılır. Bu tekniklerden en çok bilinen ve uygulananlardan biri de meta tag (etiket) kullanımıdır. İnsanların yaptıkları aramalarda en çok kullandıkları kelimeler belirlendikten sonra sitenin çeşitli alanlarında bu kelimeler kullanılır ve bu kelimelerin kullanıldığı her arama işleminde arama motorları ilgili siteyi üst sıralarda insanların karşılarına çıkarırlar. Dünyanın her yerinde site tasarımcılarının çok büyük önem verdikleri bu konu özellikle amaçları kazanç elde etmek olan kişilerin kesinlikle göz ardı etmemeleri gereken ciddi bir konudur. Sitede yer alan resim, yazı veya butonların isimlerinde dahi kullanılabilen anahtar kelimeler aynı zamanda site başlığı veya site açıklamasında da kullanılabilmektedir.

Tüm bu kurallar meta tag (etiket) kullanımı konusunda insanlara verilen en temel bilgilerdir. Doğru bir şekilde kullanılan anahtar kelimeler hazırlanan sitelerin çok kısa zamanda istenen konuma ulaşmasına ve arama motorları ile dost ilişkiler kurulmasına yardımcı olabileceği gibi gereğinden fazla kullanılan anahar kelimelerde sitelerin arama motorları tarafından banlanması yani arama işlemlerinde görmezden gelinmesine neden olabilmektedir. Bu sebeple meta tag (etiket) kullanımı konusunda her zaman tam ve eksiksiz bir şekilde bilgi sahibi olmak çok ama çok önemlidir. Aksi takdirde amaçlanan durumun çok dışında sonuçlar ile karşı karşıya kalınabilir.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.
Meta Etiketi Değer
Sonra  Saniye