🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Open Graph Meta Oluşturucu

İnsanların sahip oldukları internet sitelerini daha fazla kişiye ulaştırmak için kullandıkları en etkili yöntemlerden biri de site bilgilerini sosyal ağlarda paylaşmaktadır. Kullanıcı sayıları milyonlar hatta milyarlar ile ifade edilen bu platformlarda kısa zaman içinde çok fazla kişiye ulaşma olanağı olduğu için birçok kişi bu fırsatı değerlendirmek istemektedir. Ancak bizler site bilgilerimizi sosyal ağlara eklediğimiz zaman tüm site içeriği tam anlamı ile görüntülenemeyeceği için ilgili ağlar sitenin bazı belli bölümlerini seçip yayınlarlar. Bu gibi durumlarda bazen sitenin en alakasız resmi veya yazısı yayınalanabilir ve insanlar sitemiz hakkında yanlış bilgiler edinebilirler. İşte bunun önüne geçebilmek için her zaman open graph meta oluşturucu kullanılmaktadır.

Son yıllarda çok yaygın bir hale gelen ve hemen hemen her sitede kullanılan bu teknik insanların sitelerini sosyal ağlarda çok daha rahat ve garantili bir şekilde tanıtmalarına olanak tanımaktadır. Open graph meta oluşturucunun kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli konu ilgili kodların sitenin http kodlama bölümüne eklendiği zaman aralarına yazılacak olan bölümlerin sosyal ağlarda görüleceği için sitemizin içeriğini en iyi tanıtan bileşenin veya resmin seçilmesidir. Burada verilen hatalı bir karar sitemizin yanlış tanınmasına ve istediğimiz ilgiyi görememesine neden olabilir. Bu sebeple open graph meta oluşturucu her zaman doğru bir şekilde kullanılmalı ve tam anlamı ile öğrenilmeden kullanmamaya özen gösterilmelidir.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.
Özellik İçerik