🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Sosyal Medya Analiz

Web sitelerinin ilgi çekmesi, popülerliklerinin artması için genel arama motorlarında ilk sıralarda yer almaları çok önemlidir. Bunun yanında, web sitelerinin sosyal medya sitelerinde sıkça yer almaları da tanınmalarında gerçekten etkili olmaktadır. Sosyal medyadan kasıt sosyal medya siteleri demektir. Günümüzde facebook, twitter, instagram gibi siteler oldukça popüler olup dünya genelinde milyonlarca üyeleri bulunmaktadır. Sitelerin mümkün olduğunca fazla tanınması ve tıklanması için sosyal medya analiz uygulamalarını sağlıklı şekilde takip etmeleri gerekmektedir.

Sosyal medya analiz uygulamaları çeşitli şekilde yapılabilir. Bazı takip araçları ile uygulamalardan yararlanabilirsiniz. Yerli sosyal medya takip araçlarımız olarak sensekit, monitera, somera, broomsonar, araçlarından birini tercih edebilirsiniz. Her uygulamanın kendine ait özellikleri ve avantajları söz konusudur. Başarılı programlar oldukları yadsınamaz. Programlardan birini edinerek sosyal medya analizleri kapsamında, trendlerin saptanması, demografi, marka ve anahtar kelimelerin saptanması gibi birçok analizi yapabilirsiniz.

Global yani uluslararası anlamda kullanılan sosyal medya analiz uygulamaları olarak, radian6, Brand24, mention, trackur, UberVU, talkwalker, Rival IQ, Trendsporttr, Buzzsumo, NOD3x, Brandwatch, syssomos, cision, attensity, talkwalker alerts, bottlenose, digimind, meltwater, twilert gibi uygulamalardan tercih yapabilir ve yararlanabilirsiniz. Sosyal medya analiz uygulamaları hakkında en doğru bilgileri ise sitemizden alabilirsiniz. Hangi uygulama hangi özellikleri ve avantajları içermekte bu özellikleri öğrenebilirsiniz. Mutlaka bilgilerimizi inceleyin ve en net saptamalara bu şekilde vakıf olun. Kesinlikle sitemizden yararlanmalısınız.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.