🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Zaman Birimi Dönüştürücü

Birçok kişi hazırladıkları sitelerde bazı özel bileşenler kullanarak sitelerini daha ilgi çekici hale getirmeye çalışmaktadırlar. Birçok farklı konuda çeşitli bileşenler bulmak mümkün olduğu gibi en çok ilgi görenlerden biri de zaman birimi dönüştürücüdür. Girilen zaman dilimlerini istenilen şekilde dönüştürebilen ve kullanımı oldukça kolay olan bu uygulamayı sitelerine eklemek isteyen kişiler her zaman için çeşitli kaynaklarda yer alan html kodlarını alarak sitelerine ekleyebilmektedirler. Her zaman dönüştürme işlemini hızlı ve doğru bir şekilde yapabilen bu özel uygulamayı sitelerine ekleyen kişiler, sitelerine gelen ziyaretçilerin ilginç bir uygulama ile keyifli zaman geçirmelerini sağlamaktadırlar. Örneğin bazı işlemler için 15 yılın kaç gün veya kaç ay olduğunu hesaplamaları gereken ve bu işlem için zaman kaybetmek istemeyen insanlar zaman birimi dönüştürücü ile istedikleri sonucu kolayca alabilmektedirler.

Her türlü zaman dönüştürme işlemini yapabilen bu uygulama özellikle geniş zaman dilimlerini daha küçük birimlere dönüştürmek isteyen kişilerin çok işine yaramaktadır. Bir yılın kaç gün, kaş saat hatta kaç saniye olduğunu daha kolayca hesaplayabilen bu yazılım özellikle doğru bir yerleştirme ile site tasarımını da kesinliklie olumsuz etkilemeden rahatça kullanılabilmektedir. Kodlarının temin edilmesinden sonra sayfanın herhangi bir yerine kolay bir şekilde yerleştirilebilen zaman birimi dönüştürücü özellikle günlük kullanıma uygun sitelere eklenebilecek hoş bir bileşen olarak ön plana çıkmakta ve bu konuda oldukça büyük ilgi görmektedir.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.
İnsan okunabilir zaman Saniye
1 dakika60 saniye
1 saat3600 saniye
1 gün86400 saniye
1 hafta604800 saniye
1 ay (30.44 gün) 2629743 saniye
1 yıl (365.24 gün)  31556926 saniye

Geçerli Unix dönemi Zamanı:


Unix zaman damgası insan okunabilir biçimine dönüştürmeUnix zaman damgasını, insan okunabilir biçime dönüştürmek

Ay Gün Yıl Saat Dakika Saniye

RFC 2822 biçimlendirilmiş tarihiGün, saat, dakika içine biçimlendirme saniye