🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Domain (Alan Adı) Satın Almak Neden Gereklidir?

567 gösterim
Kerem Tuna sordu

1 cevap

admin cevapladı
Bir kişi ya da kurum internet üzerinde bir web sayfasına sahip olmak isterse, kendi alan adına sahip bir mail adresi almak isterse vb. durumlarda bir alan adı sahip olmalıdır.

Bir alan adı almak demek sadece o alan adının kişi ya da kurum adına tescil edilmesi demektir. Bir alan adına sahip olduğunuzda yaptığınız ödeme süresi kadar bu alan adının tescil hakkına sahip olursunuz. Bunun dışında herhangi bir hizmet almış olmazsınız. Hizmet almak isterseniz (e-posta, web sayfası, blog, portal vb.) bu işi yapan sitelere (firmalara) ayrıca bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Böyle bir ödeme yapmadığınız sürece aldığınız alan adı sizin ya da firmanızın adına tescil edilmiştir. Belirtilen süre sonunda alan adı süre askıda bekler sonra boşa çıkar. Askıda bekleme süresi içerisinde sadece sizin satın almanız için açık olarak beklemektedir. Bu askı süresinde farklı fiyat politikası uygulanır. Normal süresi içerisinde ödeyeceğiniz fiyatın üzerinde bir fiyat almak zorunda kalabilirsiniz. Askı süresi içerisinde alınmayan alan adı boşa çıkar. Bu süreden itibaren artık herkes satın alabilir.
Hoş geldiniz, Soru Cevap | Domain Sorgulama sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...