🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Domain Tescil

Domain tescili yapabilmeniz için öncelikle müsait olan bir domain bulmalısınız. Domain tescilinde seçim yaparken uzantısının öncelikle “com” olması önemlidir. Çünkü farklı bir uzantı seçilse bile insanlar ilk olarak “com” domain tescilini önemsemektedirler. Seçtiğiniz domain adresinin ilk olarak “com” uzantısını sorgulamanız gerekmektedir. “.tr” li domain seçilmesi durumunda belge gerekmektedir.

.tr uzantılı domain adresleri için hangi belgeler gerektiğini web sitemizden ulaşabilirsiniz. Müsait olan domain belirlendikten sonra kayıt operatörü olan www.webim.com.tr adresine girilir ve siteye üye olunur. Web sitesinin ana sayfasındaki domain sorgulama bölümünden sorgulanır ve domain tescil edilmek üzere sepete eklenir sonraki aşamada domain sahip bilgileri girilir ve son aşama olan ödeme seçeneklerinde banka transferi veya kredi kartı seçeneklerinden ödeme onaylatıldığından kısa bir süre içinde seçmiş olduğunuz domain tescili tamamlanır. Domain tescilinde sahip kısmında girdiğiniz bilgiler daha sonra anlaşmazlık çıkabilecek ortak kişi olsa bile domain profilindeki kişi tam sorumludur.

Domain tescilinde girilen bilgiler üzerinden domain tescili yapılmaktadır. Herhangi bir durumda bilgileri girilen kişi ile irtibat kurulmaktadır. Üçüncü tekil şahıslar bu domain üzerinde işlem yapamazlar.

Eğer bir ajans veya web sitesi tasarım yapan kişiyseniz aldığınız domain bilgilerini kesinlikle domain sahibinin bilgisi girilmelidir. Domain tescil işlemlerinde kayıt yapacağınız ismin yanlış yazılması durumunda sonradan değiştirilme veya iptal edilme ihtimali bulunmamaktadır.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.