🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Toplu Domain Sorgulama

Domain (alan adı) sorgulama işlemlerini bu kutucukta her satıra bir adet alan adı (domain) gelecek biçimde maksimum 100 domain (alan adı) yazarak gerçekleştirebilirsiniz.


Detaylar

* Domainin (alan adı) başında 'www' olmadan, sadece 'domainsorgulama.net' şeklinde yukarıdaki kutucuğa yazınız.

* Her domaini (alan adı) yazdıktan sonra enter tuşuna basarak bir alt satıra geçiniz ve bu işlemi yazmak istediğiniz domain kadar yapınız.

* Yukarıdaki kutucuğa Türkçe karakterler içerebilen IDN domainleri (alan adı) sorgulamaya uygundur.

* Toplu domain sorgulama ile desteklenen uzantılardaki domainleri (alan adı) sorgulayabilirsiniz.

* Toplu domain sorgulama için 894 adet uzantıyı destekliyoruz.


Açıklama

Bilindiği üzere domain tescil ettirilmeden önce müsait liginin sorgulanması gerekir sorgulama işlemi uzun zaman alan bir işlemdir. Domain seçiminin ardından tescil etme işlemi yapılır. Domain adı seçimi yaparken popüler uzantıların seçilmesi de önemlidir.

Domain araştırması yaparken birden çok domain adı sorgulamanız gerekebilir, işinize kolaylaştırmak için toplu domain sorgulamayı kullanarak araştırmanızı daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Tek tek araştırma yapmak uzun zamanımızı alabilir bu nedenle geliştirdiğimiz sistemi kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Domain sorgulama tescil ettirmek istediğiniz alan adının müsait durumda olup olmadığını kontrol etmek için vardır. Toplu domain sorgulama ile birlikte uzantısı seçimi yapmak, çok daha hızlı domain sorgulamanız mümkün olacaktır.

Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.