🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

Yeni Domain Uzantıları

Firma isminizin internet adlarının sizin elinizde olması gelinen internet çağı için büyük önem göstermektedir. Arama motorları sonuçlarında sıralamalarda rakiplerinizin aldığı yeni uzantılar sayesinde web sitenizin kan kaybetmesine neden olabilecek durumları önceden kestirerek kullanıma açılan yeni domain uzantılarını tescil ederek mağdur olmanızı önleyebilirsiniz.

Dünya üzerinde kullanılan domain isimlerinin çoğunun kayıtlı olması nedeni ile ICANN’in alan adları uzantılarında genişlemeye yönelik olan politika uygulamaktadır. Beklenenden fazla rağbeti gören yeni domain uzantıları çok hızlı kullanılmaya devam ediyor, bu domain uzantıları arasında kısa sürede en popüler olanlar “.istanbul .web .shop .ist .clup “ bu uzantılar gibi kulağa anlamlı gelen domain uzantıları bu listede ön sıralarda yer almaktadır. Ayrıca “.com” uzantısında dolu olan domain isimleri yeni çıkan uzantılarda boş durumda yer alıyor. Plan ve projelerinizde işinize yarayabilir olan birçok kısa anlamlı domain tescil edebileceğiniz müsait durumda. Yeni domain uzantıları birçok sektörde büyük firmaların kendi alan adlarını rakipler tarafından alınıp kendilerine tehdit oluşturmamaları için kullanıma açıldıkları ilk anda tescil ettirmiş oldukları da bilinmelidir.


Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.