🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.ABK Domain Uzantısı

Domain uzantıları arasında, yer imleri özel bir önem taşımaktadır. Bu anlamda, yer imlerini gösteren alan adı uzatmaları, üst düzey alan olarak adlandırılmaktadır. Üst düzey alan (top level domain) alan adları arasında ilk sırada gelen uzantılardır. Buna göre, bir web sitesinin uzantıları sağdan başlanarak okunur. En sağda bulunan uzantılar, TLD yani top level domain dir. Yer imleri de bu şekilde kabul edilmektedir.

İnternet dünyasında, domain uzantıları, web sitelerinin kimliklerini, çalışma alanlarını, özelliklerini, kaynağını, yerini ve kapsamını göstermektedir. Buna göre, adresin en sağında bulunan yer imi, o sitenin menşeine işaret etmektedir. Yer imleri, uluslararası alanda uygulanmakla birlikte, özellikler olara, yerel, coğrafi domain uzantılarıdır. Ülkelerin İngilizce anlamlarının kısaltılmış hali olarak kullanılmaktadır. .abk domain uzantısı da bunlardan biridir. Bu uzantı, Abhazya'nın kısaltması olarak kabul edilmiştir.

.abk, domain uzantısı, dünya çapında Abhazya'nın sembolü olarak kullanılmaktadır. Buna görei bir internet sitesi adresinin en sağında, .abk domain uzantısı varsa, bu sitenin Abhazya kaynaklı olduğu tespit edilebilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Abhazya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Abhazya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .abk domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.