.AC Domain Uzantısı

.ac domain uzantısı, internet sitelerinde zaman zaman karşınıza çıkabilir. İnternet ortamında domain uzantıları, web sitelerinin kimlik ve adres bilgileri olarak kabul edilmektedir. Bu anlamda, her web sitesinin kendine göre olan ve özelliklerini taşıyan alan adı uzantıları bulunmaktadır. Yer imleri, çalışma konuları, kapsam özellikleri bunlardan bazılarıdır.

.ac domain uzantısı internet dünyasında iki anlam taşımaktadır. Aslında, bu uzantının anlamını çıkarmak için bulunduğu yerin tespit edilmesi önemlidir. Web sitelerinde, yer imlerine ilişkin alan adı uzantıları, adresleri en sonunda bulunmaktadır. Adreste en sonda bulunan uzantılar, top level domain, üst düzey alan olarak kabul edilmektedir. Ülkelerin de kısaltmaları mevcuttur. Buna göre, internet sitesinin sonunda, .ac uzantısı varsa, bu durum sitenin Ascension Adası kaynaklı olduğunu göstermektedir.

Öte yandan, domain uzantıları olarak .ac uzantısı, akademik kurumları temsilen de kullanılmaktadır. Bu kısaltma, academic companies kelimelerinin kısaltmasından oluşmaktadır. Dilimize akademik kurumlar olarak çevrilebilir. Akademik alanda çalışmalar yapan kurumlara ait web sitelerinde bu domain uzantısını görmek mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Ascension Island" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Ascension Island" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ac domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.