🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AD Domain Uzantısı

Domain, web sitesinin kimlik bilgisidir. Domain uzantıları da, internet sitelerinin adını, faaliyet alanını, menşeini gibi bilgileri gösteren eklerdir. Bunlara, alan adı uzantısı da denilebilir. Domain uzantıları çeşitli sınıflara ayrılmaktadır. Web sitelerinde, sağdan okumaya başlanır. Buna göre, en sağda bulunan domain uzantıları top level domain (üst düzey alan) olarak adlandırılır. Yer imleri de bu kapsamdadır.

Öte yandan, yerel ve uluslararası domain uzantıları bulunmaktadır. Yer imleri, yerel domain uzantılarıdır. Bunlar, ülkelerin kısaltmalarından oluşmaktadır. İngilizce olarak düzenlenmiştir. Her ülkenin bir kısaltması bulunmaktadır. Web siteleri, menşeine göre, hangi ülkeden alınmışsa, o ülkenin alan adı uzantısını taşımaktadır. Bu kısaltmalar arasında, .ad uzantısı da yer almaktadır. .ad, Andorra'ya ait bir domain uzantısıdır.

Bu tür domain uzantıları, web sitelerinin en sağında bulunmaktadır. Ülkemizin kısaltması tr olduğundan, sonunda tr bulunan bir sitenin Türkiye kaynaklı olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda, sonunda, .ad olan alan adı uzantısı da Andorra Ülkesine ait bir simgedir. Bir başka deyişle, o web sitesinin Andorra'ya ait olduğu anlaşılır.

Domain Detayları

Açıklama : "Andorra" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Andorra" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ad domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.