🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AE Domain Uzantısı

.ae domain uzantısı, coğrafi bir alan adı uzantısı olup, Birleşik Arap Emirlikleri adlı ülkenin kısaltmasıdır. Birleşik Arap Emirlikleri, İngilizce olarak, United Arab Emirates olarak çevrilmektedir. Buna göre, .ae domain kısaltması da bu ülkenin İngilizce olarak kısaltılmasından oluşmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri, Ortadoğu Bölgesinde bulunan en zengin ve gelişmiş ülkelerden biridir. Bu anlamda, ülke diğer Arap ülkelerine göre hem nüfus açısından, hem ekonomik açıdan, hem de sanayi ve ticaret açısından son derece büyük bir ülkedir. Bu ülkeye ait olan internet sisteminde bulunan web sitelerinin alan adı eklerinde, .ae domain uzantısı yer almaktadır. Bu ülkede yaşayan, veya ülkeye yakın bir alanda bulunan kişi ve kurumlar, kuracakları internet sitesinde .ae domain uzantısını alabilir.

Birleşik Arap Emirliklerinde resmi dil Arapçadır. Bununla birlikte, İngilizce de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu doğrultuda, internet siteleri de Arapça veya İngilizce ya da her iki dili içeren şekilde düzenlenebilir. Ülke içinde veya yakınında bulunan, hem özel hem de tüzel kişiler, bu uzantıdan faydalanabilirler.

Domain Detayları

Açıklama : "Birleşik Arap Emirlikleri " için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Birleşik Arap Emirlikleri" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ae domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.