🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AERO Domain Uzantısı

Günümüzde, artık her firmanın mutlaka internet ortamında bir adresi bulunmaktadır. Bunun başında ise, önemli uluslararası şirketler gelmektedir. Ticari hayatı devam ettirmek, diğer şirketlerle rekabet etmek ve pazar payını artırmak için mutlaka internet ortamında aktif şekilde yer almak gerekmektedir. Havacılık şirketleri de bunların başında gelmektedir. Havayolları ve havacılık alanında internet talebinin yoğun olması, bu alan için özel bir domain uzantısı isminin yaratılmasını zorunlu kılmıştır. "Aero" havacılık ile ilgili adresler için kullanılmaktadır.

Aero domain uzantısı ismi, genel olarak, havacılık alanında kullanılmakta olduğundan, bu kapsama giren, hava alanları, hava yolu şirketleri de mutlaka web sitesi alırken bu eki de almalıdır. Kaldı ki, aero kelimesi de hava anlamında dilimize çevrilebilir. Kullanımı ise, ".aero" eki olarak adreste görünecektir.

İnternet ortamında var olmak için, mutlaka domain uzantısı isimleri almak gerekmektedir. Bunun için iki tür kullanım bulunmaktadır. Uluslararası domain ve uzantıların merkezi ABD olup, özel bir konsorsiyuma kayıtlı firmalardan alınabilmektedir. Bunun yanında, yerel domain uzantıları da bulunmaktadır. Bunlar her ülkeye göre değişmektedir. Ülkemizde yetkili birim ODTÜ olup, bu domain uzantılarının sonuna ülkemizin kısaltması olan "tr" eklenmektedir.

Domain Detayları

Açıklama : "Hava taşımacılığı endüstrisi" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Hava taşımacılığı endüstrisi" nde etkinlik gösteren veya iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .aero domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer :
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.