🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AF Domain Uzantısı

.af domain uzantısı, uluslararası alanda, Afganistan'ın internet bazında kısaltması, simgesi olarak kullanılmaktadır. Her internet sitesinin, bazı domain uzantılarını kullanmaları gerekmektedir. Bunların en önemlilerinden biri de yer imleridir. Yer imleri şeklinde hazırlanan domain uzantıları, İngilizce dilinde, ülkelere tekabül eden kelimelerin kısaltılmış hallerinden oluşmaktadır. Bu anlamda, .af yer imi de Afganistan kelimesinin İngilizce halinin kısalmasından ibarettir.

.af alan adı uzantısı, Afganistan sınırlarında veya yakın bölgelerde bulunan kişi veya kurumların internet sitesi kuruluşlarında tercih edebilecekleri bir domain uzantısıdır. .af domain uzantısını site adresinin sonunda bulunan ibareden anlayabilirsiniz. Buna göre, Asya kıtasında bulunan ve ülkeye yakın bölgelerde bulunan web sitelerinde bu uzantı kullanılabilir.

Afganistan'ın resmi dilleri, Peştuca ve Darice dir. Buna göre, ülke içinde hizmet sunan web sitelerinin önemli bir kısmı bu dillerde düzenlenmektedir. Bununla birlikte, İngilizde dilinde hazırlanan siteler de yer almaktadır. Bu ülke çapında domain uzantısı almak isteyenler, .af domain uzantısını alabilirler ve en az 1 yıl olmak üzere, belirli süre için bunu kullanabilirler.

Domain Detayları

Açıklama : "Afganistan" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Afganistan" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .af domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.