🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AG Domain Uzantısı

.ag domain uzantısı, yer imi olduğundan, üst düzey alan kategorisindedir. Bunlara, top level domain, TDL adı verilmektedir. Bu kapsamda yer alan .ad domain ise, Antigua ve Barbuda adlı ülkeye aittir. Antigua ve Barbuda, Kuzey ve Güney Amerika kıtası arasında bulunmaktadır. Kıtanın tam ortasında bulunan bu ada ülkesi, küçük olmakla birlikte, coğrafik olarak stratejik bir öneme sahiptir.

Antigua ve Barbuda, Karayip Denizi'nin doğusunda bulunmakta olup, resmi dili İngilizcedir. Bu ülke kapsamında bulunan internet sitelerinde ise, .ag alan adı uzantısı kullanılmaktadır. Sadece ülke sınırları içinde değil, bu ülkeye yakın coğrafyada bulunan kişi ve kurumların da .ag domain uzantısını almaları mümkündür.

Ülkenin ABD başta olmak üzere, Amerika Kıtası ülkelerine yakın olması, buradan internet sitesi almak isteyenler için avantajlar sağlamaktadır. Diğer domain uzantılarına göre daha uygun rakamlarla bu uzantı alınabilir. Bununla birlikte, kurulacak web sitesiyle sadece ülke içinde değil, diğer kıta ülkelerine yönelik etkiler yapılabilir. Ülkenin resmi dili İngilizce olup, web siteleri de bu şekilde hazırlanmaktadır.

Domain Detayları

Açıklama : "Antigua ve Barbuda " için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Antigua ve Barbuda " ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ag domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.