🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AI Domain Uzantısı

Karayiplerde bir ada ülkesi olan Anguilla, İngiltere (Britanya)'ya bağlı olan ülkelerden biridir. Resmi dili İngilizce olan ülke, çok küçük bir yüzölçümüne sahip olmasına rağmen, coğrafi konum olarak avantajlı bir bölgede bulunmaktadır. Ülkenin internet sisteminde, web sitelerinde kullanılan domain uzantısı .ai adını taşımaktadır.

.ai uzantısı, İngilizce olarak, Anguilla isminin kısaltmasından oluşmaktadır. Ülke küçük olmasına rağmen, Amerika Kıtasının tam ortasında yer aldığından, bu ülke kapsamında alınan bir web sitesi adresinin büyük etkileri bulunmaktadır. Özellikle, resmi dilin İngilizce olması, web sitelerinin geniş etkilerinin olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, Anguilla'da bulunan veya bu ülkeye yakın konumda bir coğrafyada bulunan kişi veya kurumların bu domain uzantısını kullanmaları mümkündür.

.ai başta olmak üzere, bu coğrafya genelinde yer alan domain uzantılarını almak için, bu konuda hizmet sunan internet sitelerinden yararlanmak mümkündür. Belirli bir ücret karşılığında, en az bir yıl süreli olarak domain uzantıları alınabilir. Gerek bireyler, gerekse kurumlar, kuracakları web sitelerinde bu domain uzantılarından yararlanabilirler.

Domain Detayları

Açıklama : "Anguilla " için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Anguilla " ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ai domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer :
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.