🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AL Domain Uzantısı

.al, domain uzantısı, İngilizce olarak Albania şeklinde adlandırılan, Arnavutluk için kullanılmaktadır. İnternet ortamında, her ülke için bir domain uzantısı bulunmaktadır. Bu ülke kapsamında web sitesi alacak kişi veya kurumların, bu domain uzantısını kullanmaları gerekmektedir. Bu kapsamda, Arnavutluk içinde veya yakınında bulunan kişi veya kurumlar, internet sitelerinde .al domain uzantısını kullanabilirler.

Arnavutluk, resmi dili Arnavutça olan ve konum olarak çok avantajlı olan bir coğrafyada yer almaktadır. Ülke, Balkan Yarımadasında bulunmaktadır. Yunanistan, Kosova, Karadağ ve Makedonya gibi, aralarında Avrupa Birliği ülkeleri olan birçok önemli devlete komşu durumundadır. Bununla birlikte, önemli bir Avrupa ülkesi olan İtalya'ya yakın konumda bulunmaktadır. Bu nedenle, gerek Arnavutluk içinde olan, gerekse yakın ülkelerde bulunan kişi ve kurumların .al domain uzantısını tercih etmeleri mümkündür.

Bu şekilde, diğer Avrupa Ülkelerine nazaran, çok daha uygun rakamlara domain uzantısı satın alınabilir. Üstelik, Avrupa'nın merkezinde olan bir ülkenin internet avantajları da yakalanmış olacaktır. Bu konuda hizmet sunan internet sitelerinden, uygun rakamlara, .al domain uzantısını alabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Arnavutluk " için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Arnavutluk " ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .al domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer :
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.