🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AM Domain Uzantısı

Ermenistan için kullanılan domain uzantısı .am olarak tanımlanmaktadır. Bu kısaltma, Armania kelimesinden gelmektedir. Ülkemize komşu olan Ermenistan, coğrafi olarak birçok stratejik ülkeye komşu olan bir devlettir. Bu kapsamda, bu ülke sınırları içinde bir domain uzantısı almanın çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bunun başında, .am domain uzantısının maliyet olarak birçok ülke domain uzantısından daha uygun rakamlı olmasıdır. Bu nedenle, bu alanda hizmet sunan internet sitelerinden çok uygun rakamlara, Ermenistan alan adı uzantısını alabilirsiniz. Bir senelik veya daha uzun süre alınabilir. Kişi ya da kurumlar adına tescil yaptırılabilir.

Bu kapsamda, Ermenistan sınırları içinde yer alan kişiler veya kurumlar, .am domain uzantısını alabilirler. Ülkeye yakın konumda bulunanlar da bu uzantıdan yararlanabilirler. Uygun rakamlara, Ermenistan domain uzantısını kullanarak, Ermenice veya İngilizce dilleri üzerinden web sitesi oluşturmak mümkündür. Ülkeden alınan internet uzantıları bulunduğumuz coğrafyada oldukça etkili şekilde kullanılabilir. Bununla birlikte, internet kullanıcıları, giriş yaptıkları veya aradıkları internet sitesinin ekinde, .am uzantısını görünce, bu adresin Ermenistan kaynaklı olduğunu bilmelidir.

Domain Detayları

Açıklama : "Ermenistan " için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Ermenistan " ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adısadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 5 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : add komutu üzerinden online kayıt yapılabilir Aktivasyon süresi :
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : evet Aktivasyon süresi :
Fiyatlandırma : Yeni .am domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.