🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AQ Domain Uzantısı

Resmi dili İngilizce olan Antigna ve Barbuda, Karayipler Denizi'nin doğusunda bulunan bir ada ülkesidir. Bağımsız olan ülke, yüzölçümü olarak iki adanın birleşiminden oluşmaktadır. Küçük bir ülke olmasına rağmen, turizm açısından bilinen ve ilgi gören bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte, ülke her geçen gün daha da gelişmektedir. Ülkede yaygınlaşan internet kullanımı da bulunmaktadır. Resmi dilin beynelmilel geçerliliği olan İngilizce olması, bu duruma olumlu etki yapmaktadır.

Antigna ve Barbuda kapsamında ve bu ülkeye yakın olarak konumlanan birçok web sitesi .ag uzantısını kullanmaktadır. Bu domain uzantısı ülkeye ait olup, isminin kısaltılmış halidir. Bu coğrafyada yaşamakta olan bir kişiyseniz web siteniz için .aq domain uzantısını almanız mümkündür. Bu durum sadece özel kişiler için değil, tüzel kişiler için de geçerlidir. Tescil işlemleri için bu alanda özel hizmeti olan internet sitelerinden yararlanabilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında tescil işlemleri yapılmaktadır. .ad domain uzantısı size diğer uzantılardan daha az maliyetli olabilir. Bir ya da daha fazla sene için tescil alabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Antartika" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Antartika" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .aq domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.