🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AR Domain Uzantısı

Arjantin, Güney Amerika'nın Brezilya'dan sonra en gelişmiş ülkesidir. Resmi dili İspanyolca olan ülke, geniş yüzölçümü, kalabalık nüfusuyla dikkat çekmektedir. Ülke, sanayi, ticaret, turizm, tarım ve hayvancılık gibi birçok alanda üretimi olan önemli bir devlettir. Her geçen gün gelişen ülkede, önemli pazar imkanları bulunmaktadır.

Gelişmiş bir ülke olan Arjantin'de internet kullanımı bir hayli fazladır. Birçok kişi veya kurumun web siteleri bulunmaktadır. Bununla birlikte, elektronik ağ kullanımı her geçen gün artmaktadır. Yaygınlaşan internet kullanımında, ülkenin domain uzantısı .ar olarak belirlenmiştir. Bu ülkede bulunan bir kişi veya kurum sahibiyseniz, web sitesi tescil işlemi yapılırken, .ar uzantısını alabilirsiniz. Ülke çevresinde yaşayan kişi veya var olan kurumlar da bu domain uzantısını tescil ettirebilirler.

Arjantin ülkemizde uzak olmakla birlikte, Güney Amerika pazarını keşfeden iş adamlarımız, bu ülkeyle de çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Bu kapsamda, Arjantin ve diğer Güney Amerika ülkelerine yönelik internet sitesi olan kişilerin .ar domain uzantısını kullanmaları yerinde olacaktır. İnternet sitelerinden bu konuda hizmet almak mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Arjantin" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Arjantin" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ar domain- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.