🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.ASIA Domain Uzantısı

.asia domain uzantısı, Mart 2008 yılından bu yana kullanılmaktadır. Tescile açılma tarihi birkaç yıl öncesine dayanmakla birlikte, kısa sürede oldukça talep görmüş bir alan adı uzantısıdır. Bunun nedenlerinden biri, bu uzantının alınması için, herhangi bir belge ibrazı gerektirmemesi, sadece tescil ücreti ödemenin yeterli olmasıdır.

.asia, Asya ve Pasifik Okyanusu ülkeleri için özel hazırlanmış bir domain uzantısıdır. Avantajları bu uzantının çok fazla talep görmesini ve giderek kullanımının daha da artacağını göstermektedir. Özellikle, Çin, Rusya, Güney Kore gibi ülkelerde birçok web sitesinin ekinde bu uzantıyı görmek mümkündür. .asia alan adı uzantısı ülkemizde de kullanılabilir. Kaldı ki, bu uzantının kullanımı her geçen gün artmaktadır.

Giderek popüler hale gelen bu alan adı uzantısını almak için, tescil konusunda hizmet sunan internet sitelerinden yararlanmanız mümkündür. Özellikle, Asya ve Pasifik ülkeleriyle iş yapan kişi veya firmalar internet sitelerinde bu uzantıyı tercih edebilir. Bu ülkelerde yaşayan veya ülkemizden bu ülkelere iş yapanların kullanması önerilen bir alan adı uzantısıdır.

Domain Detayları

Açıklama : "Asya Kıtası" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Asya Kıtası" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .asia domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.