🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AT Domain Uzantısı

Konum olarak, Orta Avrupa'da yer alan Avusturya, kıtanın gelişmiş ülkelerinden biridir. Başkenti Viyana olan ülkede, yaşam standartları hayli yüksektir. Teknoloji uygulamaları son derece yüksek olan ülke, sanayileşmiş ve önemli turizm geliri olan bir devlettir. Resmi diller Almanca, Macarca, Slovence, Hırvatça olan ülkede çok sayıda Türk yaşamaktadır.

Avusturya özellikle turizm alanında önemli bağımız olan bir ülkedir. Bununla birlikte, devlet sınırları içinde çok sayıda Türk yaşaması da ilişkilerin sıcak olmasına olanak sağlamaktadır. Avusturya, internet ağı en gelişmiş olan ülkelerden biridir. Günlük veya resmi işlemlerin hemen hepsi elektronik ortamda yapılmaktadır. Bu kapsamda, ülkenin domain uzantısı .at olarak belirlenmiştir. Ülkeye iş yapan Türk firmalarının da bu domain uzantısına sahip olarak web sitesi kurmaları mümkündür. Bununla birlikte, Avusturya'da çeşitli nedenlerle yaşayan kişiler de internet sitelerinde .at domain uzantısını tescil ettirebilirler. Gerek ülke içinde, gerekse ülkeye yakın veya irtibatlı konumda olan özel ve tüzel kişiler, .at alan adını alarak avantajlı konuma gelebilirler.

Domain Detayları

Açıklama : "Avusturya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Avusturya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 24 Saat
Fiyatlandırma : Yeni .at domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : ".at" uzantılı domainler transfer edilebilmektedir.Transfer sonunda kayıt süresi korunur. Transfer işlemini kontrol panelinden yada api bağlantısıyla başlatabilirsiniz. Transfer işleminin tamamlanabilmesi için domain sahibinden imzalı onay belgesi olması gerekmektedir. Transfer Süresi : 24-48 Saat
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.