🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.AZ Domain Uzantısı

Komşu ülkelerimizden biri olan Azerbaycan, giderek gelişen ve dünya ile bütünleşen bir ülkedir. Soydaş ülke olması ülkemiz ile yakın ilişki kurulmasını sağlamaktadır. Bu anlamda, Türkiye'nin önemli iş adamları bu ülkede çalışmalar yapmaktadır. Azerbaycan'dan gelen birçok işadamı da ülkemizde yatırımlar yapmaktadır. Bu anlamda, her iki ülke arasında son derece yakın ilişkiler bulunmaktadır.

Azerbaycan, özellikle petrol işleme sanayi ve ticaret yönlerinden gelişmiş bir ülkedir. Ülke, özellikle son on yıldır teknolojik gelişmeler konusunda atağa kalkmıştır. Bu anlamda, özellikle internet kullanımı son derece yaygınlaşmıştır. Ülke çapında birçok firma artık işlemlerini web siteleri üzerinden yapmaktadır. Bu duruma, özel kişiler de dahildir.

Azerbaycan içinde veya yakın bölgede bulunan internet siteleri için kullanılan domain uzantısı, .az olarak tanımlanmıştır. Özellikle, bu ülkede çalışan veya ülkeyle iş yapan Türk firmaları da .az domain uzantısı alarak, ilişkilerini çok daha yakın tutabilirler. .az domain uzantısı tescil işlemi için bu konuda hizmet sunan internet sitelerine başvurmak yeterlidir. Bu şekilde, bir yıldan az olmamak üzere, belirli süre için domain uzantısı kullanımı mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Azerbaycan" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Azerbaycan" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .az domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.