🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.BD Domain Uzantısı

.bd domain uzantısı, Bangladeş adlı ülke için kullanılmaktadır. Bangladeş, Güney Asya'da bulunan bir ülkedir. Ülkenin en önemli komşusu Hindistan dır. Ülke nüfusunun yüzde 90 oranında müslüman olması, Türkiye ile yakın bağlarının olmasını sağlamaktadır. Ülkede resmi dil Bengalce olup, bazı yazışmalarda İngilizce de kullanılmaktadır.

Ülkenin temel geçim kaynakları, seramik, tekstil, dış ticaret, sanayi ve taşımacılık alanlarıdır. Bangladeş, ülkemizle benzer kültürü paylaşması bakımından, yakın ilişkilerimiz olan bir ülkedir. Ülkemizden birçok firma, bu ülkede ürünlerini sergilemekte ve pazar payı yakalamaktadır. Ülkede, internet kullanımı giderek yayılmakta, web sitelerinin sayısı artmaktadır. Bu anlamda, gerek yerel, gerekse dış kaynaklı firmaların sayısı giderek artmaktadır.

Bangladeş'in domain uzantısı olan .bb, ülke çapında kullanılabilir. Bununla birlikte, bu ülkeye yakın alanlarda bulunanlar da .bb domainden alabilir. Bu anlamda, özellikle, Hindistan'da bulunan veya Hindistanla ilişkisi bulunan özel veya tüzel kişiler, tescil bedeli daha uygun olan .bd domain uzantısını alabilirler. Bu konuda yardım almak için, domain uzantıları tescili yapan özel internet sitelerinden yararlanmak mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Bangladeş " için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Bangladeş " ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .bd domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.