🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.BE Domain Uzantısı

İnternet üst seviye domain adları arasında yer alan .be, Belçika'nın sembolüdür. Belçika, bir Batı Avrupa ülkesidir. Son derece gelişmiş olan ülke, diğer Avrupa ülkeleri gibi, medeni bir yaşamı olan, refah seviyesini yakalamış bir halka sahiptir. Belçika ayrıca bir Avrupa Birliği ülkesi olduğundan, birliğin sağladığı avantajlardan da yararlanmaktadır.

Belçika sınırları içinde birçok turizm, sanayi, ticaret alanında faaliyet gösteren firma bulunmaktadır. Bunların önemli kısmı ise, internet üzerinden işlemlerini yürütmektedir. Ülke sınırları içinde yer alan web siteleri, eklerinde, .be domain uzantısını kullanmaktadır. Bu alan adı uzantısı görüldüğünde, internet sitesinin Belçika'ya ait olduğu anlaşılmaktadır. .be domain uzantısını almak için, mutlaka ülke içinde bulunmak zorunlu değildir. Buna göre, eğer, internet sitesi ülkeye yakın bir bölgedeyse, bu adres için de .be domain uzantısı alınabilir. Belçika domain uzantısı, diğer Avrupa ülkelerinde göre daha uygun rakamlıdır. Bu anlamda, web sitesi sahiplerine külfeti daha az olacaktır.

Belçika sınırları içinde birçok Türk yaşamaktadır. Bu ülkede yaşayan ve çalışan soydaşlarımız da .be domain uzantısını tescil alabilirler.

Domain Detayları

Açıklama : "Belçika" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Belçika" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 3 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Domain sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Evet Aktivasyon süresi : Anında
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 5 Dakika
Fiyatlandırma : Yeni .be domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : ".be" domainler transfer edildiklerinde kayıt süreleri 1 sene otomatik olarak uzar. Transfer işlemini kontrol panelinden yada api bağlantısıyla yapabilirsiniz. Transfer işleminin tamamlanabilmesi için domain sahibinden imzalı onay belgesi olması gerekir. -DNS.BE transfer işlemi için domain sahibine onay iletisi gönderilir. Bu iletinin 2 hafta içinde onaylanması gerekir. - Yeni bir transfer bir geçmeden başlatılamaz. -Transfer işlemine domain bitim tarhinden birkaç hafta öncesinden başlanmasını öneririz. Transfer Süresi : 1-2 Hafta
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.