🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.BF Domain Uzantısı

İnternet sitelerinde, isim ve adres özelliklerini taşıyan domain uzantılarının olması çok önemlidir. Özellikle yer imleri, üst seviye alan adları (top level domain-TLD) olarak anılmaktadır. Bu anlamda, her web sitesi adresinde mutlaka bir yer domain uzantısı bulunmaktadır. Alan adı uzantıları, adreslerinin en sonunda bulunmaktadır. Buna göre, adresin en sonunda bulunan kısaltmalar, yer imlerini göstermektedir. Her ülkenin bir domain uzantısı mevcuttur. Bu uzantılar, kısaltma şeklinde olup, İngilizce kelimelerden hazırlanmıştır. .bf alan adı uzantısı, bir Afrika ülkesi olan Burkino Fado'ya aittir.

Burkino Faso, bir batı Afrika ülkesidir. Resmi dili Fransızcadır. Ülke, bağımsızlığına 1960 yılında kavuşmuştur. Burkino Faso, kıtanın gelir seviyesi en düşük ülkelerinden biridir. Bununla birlikte hızlı bir gelişme hamlesi uygulamaya çalışmaktadır. Ülkenin internet uygulamalarından kullandığı domain uzantısı .bf olduğundan, ülke içinde veya yakınında bulunan web sitesi sahiplerinin bu alan adı uzantısını kullanmaları mümkündür.

Son yıllarda, ülkemizde birçok iş adamı Afrika ülkeleriyle ilişkilerini artrmıştır. Birçok kuruluş ülkelerde çalışmalar yapmaktadır. Bu anlamda, ülkeyle irtibatı bulunanlar, bedeli uygun olan, .bf domain uzantısından yararlanabilirler.

Domain Detayları

Açıklama : "Burkina Faso" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Burkina Faso" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu :
Kayıt Süresi : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .bf domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.