🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.BG Domain Uzantısı

Bulgaristan, Balkanlar Bölgesinde bulunan ülkelerden biridir. Ülke, yüzölçümü olarak Avrupa'nın büyük devletleri arasında sayılmaktadır. Başkenti Sofya olan Bulgaristan, önemli bir Türk nüfusunu barındırmaktadır. Bununla birlikte, ülke, aynı zamanda komşularımızdan biridir. Ülkenin resmi dili Bulgarca olup, Romanca ve Türkçe de konuşulmaktadır.

Bulgaristan, giderek Avrupa ile bütünleşme sürecinde olan bir ülkedir. Bu anlamda, hem teknolojik, hem de sanayi ve ticaret yönünden gelişme göstermektedir. İnternet ağının yaygınlaşması da giderek artmaktadır. Pek çok ülkede olduğu gibi, Bulgaristan'da da özel veya resmi işlerin önemli kısmı elektronik ortamda yapılmaktadır. Ülkenin alan adı uzantısı, .bg dir. .bg, ülkenin İngilizcede anlamının kısalmış halinden oluşmaktadır.

Bulgaristan içinde bulunan veya yakın ülkelerde yaşayanlar, web sitelerinde alan adı uzantısı olarak .bg kullanabilir. Özellikle, ülkede yaşayan Türk soydaşlarımız veya Bulgaristan ile çalışan iş adamlarımız bu şekilde hareket edebilir. .bg domain uzantısı, diğer birçok Avrupa Ülkesi alan adı uzantısına göre daha uygun tescil rakamlıdır. Bu alanda hizmet sunan internet sitelerine, tescil işlemi için başvurmak mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Bulgaristan" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Bulgaristan" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .bg domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.