🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.BH Domain Uzantısı

Son yıllarda büyüyen ekonomisiyle dikkat çeken Bahreyn, konum olarak Basra Körfezi'nde bulunan bir ada ülkesidir. Suudi Arabistan ve Katar gibi önemli ülkelere yakınlığı bulunmaktadır. Ülkenin resmi dili Arapça olmak üzere, İngilizcenin kullanılması da hayli geniştir. Ülke, özellikle inci üretimi, petrol üretimi ve bankacılık sektöründe önemli atılımlar sağlamaktadır.

Ülke, özellikle ticaret ve uluslararası ilişkiler alanında, en son teknolojileri kullanmaktadır. Özellikle internet uygulamaları çok gelişmiş durumdadır. Bahreyn'in domain uzantısı .bh olarak tasarlanmıştır. Buna göre, ülkede faaliyet gösteren internet siteleri, yer imi olarak alacakları alan adı eklerini .bh olarak tescil ettirmektedir. Bahreyn veya ülkeye yakın olan Katar ya da Suudi Arabistan'da bulunan kişilerin bu imkandan yararlanması mümkündür. Bu durum Türk vatandaşları için de geçerlidir. Özellikle, Suudi Arabistan'da çalışan veya bu ülkelerle ticaret yapan birçok vatandaş bulunmaktadır. Tescil imkanı daha avantajlı olan .bh domain uzantısı alınarak, en az bir yıl süreyle kullanmak mümkündür. Bu konuda hizmet almak için internet sitelerinden yardım alınabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Bahreyn" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Bahreyn" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .bh domainkaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.