🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.BJ Domain Uzantısı

Web sitelerinin her biri, gerçek ve tüzel kişiler gibi kimlik bilgileri taşımaktadır. Bu bilgiler, domain uzantıları olarak adlandırılmaktadır. Buna göre, her internet sitesi, türlerine, kaynaklarına, faaliyet alanlarına göre çeşitli alan adı uzantıları almaktadır. En önemli ve temel domain uzantılarına, üst düzey alan (top level domain) denmektedir. Ülke kodları, yer imleri üst düzel alan uzantılarıdır. Her ülkenin, kısaltma şeklinde tasarlanmış domain uzantıları bulunmaktadır. Bunlardan biri de, .bj dir. Bu uzantı, bir Afrika ülkesi olan Benin'in domain uzantısıdır.

Benin, Batı Afrika'da yer alan, küçük bir ülkedir. Ülkenin temel geçim kaynağı tarım olup, birçok ülkeye tarım ürünleri ihracatı yapmaktadır. Son yıllarda, Afrika ülkelerinde duyulan ilgi, gerek ülkemizden, gerekse başka ülkelerden iş adamlarının bu bölgeyle iş yapmasına olanak sağlamıştır. Benin de bu ülkelerden biridir. Bu ülkede bulunan özel ve tüzel kişiler, web sitelerini oluştururken .bj domain uzantısını alabilirler. Öte yandan, Benin'e yakın ülkelerde konumlananların da bu uzantıyı tescil ettirmesi mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Benin" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Benin" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .bj domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.