.BN Domain Uzantısı

Brunei Sultanlığı, çok küçük bir ülke olmasına rağmen, bölgesinin etkili ve tanınan ülkelerinden biridir. Bu duruma, ülke yöneticisi olan Sultanın dünyanın en zengin kişileri listesinde ilk sıralarda yer almasının etkisi büyüktür. Ülkenin resmi adı, Brunei Darüs Selam ( Brunei Barış Ülkesi) olarak geçmektedir. Ülkenin tek komşusu Malezya olup, konum olarak Güneydoğu Asya Bölgesinde bulunmaktadır.

Brunei, internet uygulamalarını kullanan bir ülkedir. Ülkenin dış ticarete ve uluslararası ilişkilere açık yapısı buna etkendir. İnternet uygulamalarında, domain uzantısı ise, .bn olarak geçmektedir. Ülkede bulunan kullanıcıların web sitesi alırken veya yenilerken .bn uzantısını tescil ettirmeleri mümkündür. Bununla birlikte, ülkeye yakın konumda bulunan ülkelerden web siteleri de bu alan adı uzantısından yararlanabilir. Özellikle, Malezya kaynaklı web sitelerinde bu uygulama mümkündür. Bu şekilde, çok daha uygun tescil koşullarında ve rakamlarında bir domain uzantısı alınabilir. Özellikle, Asya ülkeleri alanında etkili olan internet siteleri için .bn domain uzantısı önemli avantajlar kazandıracaktır. Tescil hizmeti sunan web sitelerinden detaylı bilgi ve hizmet almanız mümkündür.

Domain Detayları

Açıklama : "Brunei Darussalam" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Brunei Darussalam" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .bn domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.