🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.BO Domain Uzantısı

.bo, alan adı uzantısı, Güney Amerika ülkelerinden olan Bolivya'ya aittir. Bolivya, resmi adı, Çok Uluslu Bolivya Devleti olarak geçmektedir. Ülke, konum olarak, Güney Amerika Kıtası'nın orta kısmında bulunmaktadır. Resmi dili İspanyolca olup, bunun yanında birçok yerel dil de resmi olarak kabul edilmektedir. Ülke birçok etnik grubun birleşmesinden oluşmaktadır. Bu anlamda, hayli zengin bir ulus özelliği göstermektedir.

Bolivya, uzun yıllar iç karışıklarla savaşmış, artık nispeten bu sorunlarını gidermiştir. Ülke hızlı gelişmekte olan ve kendini yenileyen özellikler göstermektedir. İnternet uygulamaları da bu anlamda hayli gelişme göstermektedir. Gerek resmi, gerekse resmi kurumların kendilerine ait web siteleri bulunmaktadır. Özel kişiler de buna dahildir. Ülkenin domain uzantısı .bo olduğundan, Bolivya sınırları içinde bulunan web siteleri bu alan adı uzantısı alınabilir. Diğer ülkelerde bulunan web siteleri için de .bo domain uzantısının kullanılması mümkündür. Tescili daha kolay ve özel ya da tüzel kişilerin alabileceği bir alan adı uzantısıdır. İnternet siteleri, İspanyolca, İngilizce veya yerel dillerde olabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Bolivya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Bolivya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .bo domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.