🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.BY Domain Uzantısı

.by domain uzantısı, Beyaz Rusya'ya aittir. Beyaz Rusya, Kuzey Avrupa'da yer alan, Rusya, Polonya, Litvanya, Letonya, Ukrayna gibi ülkelere komşu olan bir Avrupa ülkesidir. Resmi dili, Beyaz Rusça ve Rusçadır. Konum itibariyle birçok ülkeye yakın olması, önemli avantajlar sağlamaktadır.

.by domain uzantısına sahip olmak, sadece Beyaz Rusya içinde değil, diğer tüm bu ülkelerde etki eden web sitelerine sahip olabilmek anlamına gelmektedir. Özellikle, Rus pazarına giriş yapmak isteyen firmaları, internet sitelerinde .by uzantısını kullanarak bunu elde edebilir. Ülke içinde bulunan kurumlar veya Avrupa Kıtasında, ülkeye yakın konumda bulunan kişi veya kurumların bu alan uzantısından yararlanması mümkündür.

Beyaz Rusya ve Rusya gibi eski SSCB ülkelerinde çalışan, buralarda iş kuran birçok Türk vatandaşı bulunmaktadır. Türk iş adamları ve firmaları da .by alan adı uzantısı alarak, internet sitelerine oldukça kapsamlı özellikler yansıtabilirler. Beyaz Rusya domain uzantısı, diğer ülke alan uzantılarına göre daha uygun şartlarda tescil imkanı sağlamaktadır. Bu şekilde, hem tescil işlemleri açısından da ekonomik sonuçlar yaratmaktadır.

Domain Detayları

Açıklama : "Beyaz Rusya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Beyaz Rusya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .by domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.