.BZ Domain Uzantısı

Belize, birçok kişi tarafından bilinmeyen bir ülke olmakla birlikte, aslında, konum itibariyle stratejik bir bölgede bulunmaktadır. Belize, Orta Amerika'da yer alan bir ülkedir. Meksika, Guetemala, Karayip Denizi etrafını çevrelemektedir. Ülkenin resmi dili İngilizcedir.

Ülke, konum itibariyle birçok gelişmiş ülkeye yakın konumda bulunmaktadır. Bu nedenle, özellikle teknolojik ilişkiler açısından gelişim göstermektedir. Bu duruma internet kullanımı gibi iletişim teknikleri de dahildir. Ülkenin domain uzantısı .bz olarak belirlenmiştir. Ülke içinde bu alan adı uzantısını alarak rahatlıkla işlem yapabilirsiniz. Bununla birlikte, ülke etrafında olan yerleşim alanlarında bulunanlar da .bz alan adı uzantısından yararlanabilir. Bu şekilde, web sitelerinin tescili daha uygun rakamlı olacaktır. Üstelik .bz domain uzantısının tescil işlemleri çok daha kolay olmaktadır. İngilizcenin resmi dil olması da önemli bir avantajdır. Genel geçer bir dil olan İngilizce ile hazırlanan internet siteleri dünya çapında tıklanmaktadır. Firmalar, resmi veya özel kurumlar, özel kişiler .bz domain uzantısından yararlanabilirler. Domain uzantısı almak için, bu konuda hizmet sunan internet sitelerinden yardım alabilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Ascension Island" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : ".bz" uzantısı alternatif olarak tercih edilebilir. Firmalar veya uluslararası organizasyonlar tarafından tercih edilen domainlerdir.
Adres Uzunluğu : Minimum 3 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz. Domain sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 10 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Evet Aktivasyon süresi : Anında
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Evet Aktivasyon süresi : Anında
Fiyatlandırma : Yeni .bz domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : ".bz" domainler transfer edildikten sonra 1 sene otomatik olarak uzatılır. Transfer işleminin başlayabilmesi için ""Authorisation Code" gerekmektedir.Bu kod domainin kayıt edildiği firmadan temin edilmektedir. Domainin transfer edilebilmesi için kilitli olmaması gerekir. Domain transferi bitiş süresinden en az birkaç hafta önce başlatılması gerekir. Transfer işlemi için domainin en az 60 günlük olamsı gerekir. Transfer Süresi : 1-2 Hafta