🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CC Domain Uzantısı

.cc domain uzantısı, Cocos Adalarının internet yer imi sembolüdür. Cocos Adaları, Kelling Adaları olarak da anılmaktadır. Bu adalar topluluğu, resmi olarak Avustralya'ya bağlıdır. Resmi dili İngilizce olup, konum olarak Hint Okyanusunda, Güneydoğu Asya civarında bulunmaktadır. Adaların Avustralya bağlantılı olması, gelişmesine önemli katkı sağlamıştır. Adalar üzerinde çok fazla nüfus olmamasına rağmen, turizm yönünden gelişmiş bölgelerdir.

.cc domain uzantısı alarak, adalar içinde ve civarında internet imkanlarından yararlanmak mümkündür. Özellikle, Cocos Adalarında faaliyet gösteren kişi veya kurumlar, doğal olarak, .cc alan adı uzantısını kullanmaktadır. Bununla birlikte, ülke civarında bulunan özel veya tüzel kişilerin de bu alan adı uzantısını kullanmaları mümkündür. Cocos Adalarının Avustralya'ya bağlı olması ve resmi dilinin İngilizce olması, domain uzantısının kullanım avantajlarını artırmaktadır. Bu şekilde, çok daha fazla kişiye ulaşmak mümkündür. Üstelik, bu domain uzantısı, birçok ülkenin tescil işlemlerine nazaran daha kolay alınmaktadır. Rakam olarak da daha uygundur. Hint Okyanusu ve Asya Kıtası alanında hizmet almak isteyen web siteleri bu domain uzantısını kullanabilirler.

Domain Detayları

Açıklama : "Cocos (Keeling) Adaları" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Cocos (Keeling) Adaları" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cc domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.