🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CD Domain Uzantısı

Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Afrika'nın en önemli ülkelerinden biridir. Konum olarak Orta Afrika'da bulunmaktadır. Kongo Demokratik Cumhuriyeti, alan olarak da kıtanın büyük ülkelerinden biridir. Ülkenin resmi dili Fransızcadır. Ülke giderek gelişmekte, teknolojik açıdan da yenilenmektedir. Bu doğrultuda, internet uygulamaları da giderek yaygınlaşmaktadır.

Ülkenin domain uzantısı, .cd olarak tanımlanmaktadır. Bu alan adı uzantısı üzerinden web sitelerine yer imleri alınabilir. Ülkede bulunan kişi veya kurumlar, bu domain uzantısını rahatlıkla kullanabilir, elektronik ortamda varlık gösterebilirler. Bununla birlikte, diğer ülkelerde, özellikle yakın konumdaki ülkelerde bulunan özel ve tüzel kişiler de daha etkili olan .cd domain uzantısından yararlanabilirler. Kullanım dilinin Fransızca olması da önemli bir avantajdır. Fransızca dünya çapında birçok ülkede kullanılan bir dildir. Bu sayede, geçerli bir web sitesinin yaratılması ve kullanılması söz konusu olacaktır. Domain uzantılarını almak için, bu konuda hizmet sunan internet sitelerinden yararlanmak yerinde olacaktır. Bu anlamda, gerekli belgelerin sunulması ve tescil ücretlerinin ödenmesi gibi işlemler de bu adresler tarafından yapılmaktadır.

Domain Detayları

Açıklama : " Kongo Demokratik Cumhuriyeti" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : " Kongo Demokratik Cumhuriyeti" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cd domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.