🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CG Domain Uzantısı

Kongo Cumhuriyeti, 1997 yılından bu yana .cg domain uzantısını kullanmaktadır. İnternet alanında sunulan hizmetlerde, web sitelerinde ülke genelinde kullanılan bu uzantı, ülkeye yakın yerlerde bulunan kurumlar tarafından da alınabilir.

Kongo Cumhuriyeti, kıtanın orta batı kısmında yer almaktadır. Ülke içinde zengin altın madenler ve petrol kaynakları bulunmaktadır. Kendini son yıllarda toparlayan ülke, yavaş yavaş kalkınma hamlesine atılmıştır. Türk iş adamları ve firmalar, Afrika Kıtasıyla son yıllarda çok fazla ilgilenmeye başlamıştır. Bunun için öncelikle, firmaların sağlıklı şekilde tanıtılması gerekmektedir. Tanıtım için en önemli yol ise internet siteleridir. Günümüzde Afrika ülkelerinde de elektronik ağ kullanımı hayli yaygınlaşmıştır. Buna Kongo Cumhuriyeti de dahildir. Ülke içinde veya ülke civarında bulunuyorsanız, .cg domain uzantısından yararlanarak web sitelerinizi aktif olarak kullanabilirsiniz. Ülkede Fransızca konuşulması ve resmi dilin bu olması da önemlidir. Yaygın bir dil olan Fransızca, internet sitenizin yaygınlaşmasını sağlayacaktır. Giderek yaygınlaşan internet kullanımından faydalanmak ve web sitesi sahibi olmak çok önemlidir.

Domain Detayları

Açıklama : "Kongo Cumhuriyeti" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Kongo Cumhuriyeti" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cg domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.