🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CH Domain Uzantısı

.ch, İsviçre için kullanılan bir domain uzantısıdır. İsviçre, Orta Avrupa Kıtasında bulunan, önemli ve etkili bir ülkedir. İsviçre, Almanya, Fransa, İtalya, Avusturya, Lihtenştayn ülkelerine komşudur. Ülkenin denize kıyısı olmamakla birlikte, Alpler gibi önemli dağları ve ormanlarıyla turizm açısından gelişmiş bir ülkedir. Bununla birlikte, gelişmiş bankacılık hizmetleri, finans ve sanayi özellikleriyle kıtanın en zengin ülkeleri arasındadır. Ülkede birçok Türk vatandaşımız da bulunmaktadır.

İsviçre, gelişmiş bir ülke olduğundan, internet kullanımı da son derece yaygınlaşmıştır. Ülkenin elektronik ağı kapsamında hizmet sunan birçok internet sitesi bulunmaktadır. Kaldı ki, ülkede resmi veya özel işlemlerin neredeyse hepsi elektronik ortamda yapılmaktadır. Bu ülke içinde web sitesi hazırlamak isteyenler, .ch domain uzantısından yararlanabilir. Bununla birlikte, komşu ülkelerde bulunan kurumların da bu alan adı uzantısından yararlanması mümkündür. Ülkede son derece yaygın kullanılan üç resmi dilin olması da web sitelerinin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktadır. Sadece İsviçre'de değil, yakın ülkelerde bulunanlar da .ch alan adı uzantısından yararlanabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "İsviçre" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "İsviçre" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ch domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.