.CI Domain Uzantısı

Fildişi Sahili Cumhuriyeti veya Fildişi Kıyısı Cumhuriyeti, Batı Afrika Kıtasında yer alan bağımsız bir ülkedir. Ülkenin komşuları, Liberya, Gana, Burkina Faso, Mali ve Gine dir. Ülke, bu bölgenin en gelişmiş ülkesidir. Kakao üretimi alanında dünya lideri konumundadır. Bununla birlikte, kahve, petrol, kauçuk, ton balığı gibi ürünler de yetiştirilmektedir. Ülke, komşularına göre hayli gelişmiş olmakla birlikte, her geçen gün gelişme sürecini ilerletmektedir.

Özellikle, teknoloji ve yaygınlaşan internet uygulamaları dikkat çekmektedir. Ülkenin resmi dili Fransızcadır. Son yıllarda, başta Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa olmak üzere, çok sayıda ülke Fildişi Sahili Cumhuriyetinde yatırımlar yapmaya başlamıştır. Buna ülkemiz de dahildir. Ülke içinde, internet sitelerinde, .cı alan adı uzantısı kullanılmaktadır. Bu kod, ülkenin resmi domain uzantısıdır. Bu alan adı uzantısından alarak, ülke içinde web sitenizi aktif hale getirebilirsiniz. Bununla birlikte, yakın ülkelerde olan kişiler de bu alan uzantısından yararlanabilir. Uygulamadan yararlanmak için tescil işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir. Bu şekilde, alan uzantısını alarak sitenizi aktif hale getirebilirsiniz.

Domain Detayları

Açıklama : "Fildişi Sahili" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Fildişi Sahili" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ci domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.