🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CK Domain Uzantısı

.ck domain uzantısı Cook Adaları için kullanılmaktadır. Alan adı uzantıları, web sitelerinin özelliklerini göstermektedir. Bir nevi, kimlik, adres bilgisi de denilebilir. Bu şekilde, internet sitelerinin çeşitleri, faaliyet alanları ve menşeileri hakkında bilgi edinmek mümkün olmaktadır. Cook Adaları, konum olarak, Büyük Okyanusun güney kısmında bulunmaktadır. Ülke 15 küçük adadan meydana gelmekte olup, Yeni Zelanda'ya bağlıdır. Resmi dili ise İngilizcedir.

Ülkenin bu özellikleri, internet siteleri tarafından cazip avantajlar sağlamasına yol açmaktadır. Şöyle ki, ülkede ve bu ülkeye yakın konumda bulunan kişilerin web siteleri için bu domain uzantılarını kullanmaları mümkündür. .ck domain uzantısı önemli avantajları barındırmaktadır. Resmi dilin İngilizce olması, internet sitelerinin de bu dilde hazırlanmasını sağlamaktadır. Bu şekilde birçok insana ulaşmak mümkün olmaktadır. Öte yandan, bu ülkelerde tescil işlemleri, daha yoğun talep gören ülkelere oranla daha basit olmaktadır. Bu şekilde, birkaç işlemle domain uzantısı için tescil almanız mümkün olacaktır. Yeni Zelanda'ya bağlı bir ülke olması da bu domain uzantısının talep görmesini sağlamaktadır.

Domain Detayları

Açıklama : "Cook Adaları" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Cook Adaları" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .ck domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.