🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CL Domain Uzantısı

Bir Güney Amerika ülkesi olan Şili, kıtanın en uç noktasında yer almaktadır. Ülkenin komşuları, Arjantin, Peru ve Bolivya dır. İnce uzun, denize paralel uzanan bir ülkedir. Resmi dili İspanyolcadır. Ülke her geçen gün biraz daha gelişmektedir. Turizm açısından da ilgi görmeye başlamaktadır. Teknolojinin ve iletişim özelliklerinin gelişmesi de artmaktadır.

Şili, internet kullanımına önem veren ve ağını giderek geliştiren bir ülkedir. Ülkenin web siteleri için uyguladığı domain uzantısı .cl dir. 1995 yılında Şili Üniversitesi bünyesinde tasarlanan bu domain uzantısı halen kullanılmaktadır. Bu uzantıyla, internet sitelerinin Şili kaynaklı olduğu anlaşılmaktadır. Şili kapsamında web siteleri olan kişi veya kurumlar, bu ülke üzerinden yayın yapabilirler. Ülkeye yakın konumda olan ülkelerde bulunanlar da .cl domain uzantısından yararlanabilir. Diğer domain uzantılarında olduğu gibi, .cl domain uzantılarını da bu konuda hizmet sunan internet sitelerinden yardım almak mümkündür. .cl, diğer alan adı uzantılarına oranlar daha uygun rakamlı olacaktır. Bu şekilde, çeşitli avantajlarından yararlanılabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Şili" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Şili" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cl domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.