.CN Domain Uzantısı

.cn domain uzantısı, Çin Halk Cumhuriyeti'ne ait uluslararası internet kodudur. İnternet dünyasında, her web sitesinin isim ve adresi bulunmalıdır. Bu özelliklere sahip olmayan internet siteleri zaten resmi olarak tescil görmemektedir. Çin Halk Cumhuriyetinde resmi veya özel olarak kullanılan internet sitelerinde ise, .cn domain uzantısı kullanılmaktadır. Bu ülkede bulunan web sitelerinin sonunda, .cn domain uzantısını görebilirsiniz.

Çin, binlerce yıllık tarihi, kalabalık nüfusu, dev ekonomisiyle dünyanın en büyük ülkeleri arasındadır. Ülke, Asya'da bulunmakta olup, Rusya, Moğolistan, Vietnam, Hindistan gibi önemli devletlerle komşudur. Dev bir ekonomiye sahip olan ülke, özellikle son yıllarda dünya ekonomisine yön veren niteliğe sahip olmuştur. Kalabalık nüfusu da, birçok firma için önemli pazar imkanı sağlamaktadır. Ülkemizden birçok firma da bu anlamda Çin ile ilişkilerini güçlendirmektedir. Çin ithalat ve ihracat yaptığımız ülkelerin başında gelmektedir.

Çin içinde veya yakın ülkelerde bulunuyorsanız, bu ülkenin alan adı uzantısından yararlanabilirsiniz. Tıklanma oranı çok yüksek bir internet sitesine sahip olmanız mümkündür. Bu nedenle, özellikle ülkemizden Çin'e çeşitli nedenlerle gidenler, bu durumu göz önünde bulundurabilirler.

Domain Detayları

Açıklama : "Çin" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Çin" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .cn domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.