🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.CO Domain Uzantısı

.co alan adı uzantısı, Kolombiya tarafından kullanılmaktadır. Bu alan adı uzantısı, ülke kodlarının hemen hepsi gibi, üst seviye alan adları arasında kabul edilmektedir. .co, domain uzantısı, SAS firması tarafından işletilmektedir. Üst seviye olduğundan, alan adı kısıtlaması olmadan kaydedilebilmektedir. .co popüler domain uzantılarından biridir. Özellikle, akılda kalıcı olması buna etkendir. Üst seviye olması da avantajlı bir konum sağladığından, Twitter veya Google gibi önemli web siteleri tarafından da kullanılmaktadır.

Kolombiya, konum olarak, Kuzey Amerika Kıtasının batı bölümünde yer almaktadır. Ülke, Karayip Denizi, Brezilya, Panama, Venezuela gibi kıtanın önemli ülkelerine komşudur. Ülke ekonomisi ve teknolojik olanakları giderek gelişmektedir. Özellikle internet kullanımı, son yıllarda gözle görülür şekilde yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle, .com domain uzantısına gösterilen ilgi de artmaktadır. Ülke, aynı zamanda, karanfil ve kahve üretiminde de dünyada ilk sıralardadır. Ülkemizden, iş adamlarımız ve firmalarımız da bu ülkeyle ticari ilişki içine girebilirler. Bu yöndeki çalışmalar için de .co domain uzantısı alınarak web sitesi üzerinden rahatlıkla yapılabilir.

Domain Detayları

Açıklama : "Kolombiya" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "Kolombiya" ülkesinde etkinlik gösteren veya bu ülkeyle iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .co domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.