🖐 CHROME EKLENTİSİ 🖐

.COOP Domain Uzantısı

Web adreslerinin olmazsa olmazlarından biri mutlaka domain ismi edinme zorunluluğunun olmasıdır. Domain isimleri, internet ortamında yer alan sitelerin isim ve adres bilgileri olarak bir başka deyişle, kimlik ile yer bilgileri olarak adlandırılabilir. Domain isimleri olmadan, bir web sitesinin net ortamında var olması mümkün değildir. Öte yandan, bir sitenin içeriğinin, kullanım alanının ne olduğu da domain ve domain uzantısı isimlerinden anlaşılmaktadır. Özel kişiler, resmi kurumlar veya şirketler için ayrı domainler bulunmaktadır. Bu anlamda, kooperatif, ortaklıklar, kuruluşlar, yardım kuruluşları için "coop" domain uzantısı kullanılmaktadır.

Coop kelimesi, İngilizce olarak cooperatives kelimesinin kısaltmasından oluşmaktadır. Bu anlamda, tüzel kişilikler olarak kuruluşların bu kısaltmayı alması mümkündür. Çeşitli dernekler, kurumlar, vakıflar da yapılarına uygun olarak coop kısaltmasını alabilir.

Domain uygulamaları, DNS, domain name system olarak uygulanmaktadır. Buna domain isimlendirme sistemi demek mümkündür. İnternet sitenizin kullanımını için gerekli başvuruları yaptıktan sonra, niteliğe uygun domain uzantıları almanız yeterlidir. Coop, kuruluşlar ve sosyal yardımlaşma kurumları tarafından en fazla kullanılan domain uzantısı kısaltmalarından biridir.

Domain Detayları

Açıklama : "Kooperatifler" için üst seviye domain uzantısı.
Kullanım Alanı : "kooperatifler" de etkinlik gösteren veya iş yapmakta olan firmaların kullanımı için düşünülmüştür.
Adres Uzunluğu : Minimum 2 Maksimum 63 karakter Alfanumerik karakterler ve "-".Türkçe karakter kullanılamaz.Alan adı sadece alfanumerik karakterlerle başlayabilir.
Kayıt Süresi : Minimum 1 Yıl - Maksimum 1 Yıl
Registrar :
Yeni Kayıt : Eş zamanlı kayıt : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Güncelleme : Eş zamanlı güncelleme : Hayır Aktivasyon süresi : 1 Gün
Fiyatlandırma : Yeni .coop domain kaydı- 1 Yıl - $
Transfer : Transfer Edilemez.
Yazar

2007 yılından bugüne kadar sizlere Domain ve Hosting sektörü hakkında en güncel bilgileri paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Merak ettiğiniz soruları bizlere Soru Cevap kısmından sorabilirsiniz.